tel. +48 (67) 258 63 11

kom. +48 793 01 56 31

biuro@pasiekatradycyjna.pl

POZNAJ NASZE MIODY

Natura tworzy wspaniałe dzieła i nie należy jej poprawiać. Można jednak korzystać z jej bogactw. Produkowane przez nas miody są zdrowe, smaczne, naturalne po prostu prawdziwe.

Przedstawiamy Państwu naturalne miody, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Smak miodu z naszej pasieki będzie zapewne dla wielu z Państwa miłym zaskoczeniem.

- miód rzepakowy
- miód wielokwiatowy
- miód lipowy
- miód nektarowo-spadziowy
- miód gryczany

MIÓD RZEPAKOWY

Najpopularniejszy miód w naszym kraju, łatwo go rozpoznać po bardzo jasnym kolorze, ma bardzo słodki smak. Ze względu na dużą zawartość glukozy bardzo szybko się krystalizuje.

Polecany dla osób cierpiących na choroby sercowe. Serce jako mięsień pracuje bez przerwy, a najlepszą odżywką dla mięśni jest glukoza, którą zawiera właśnie miód rzepakowy.

Miód rzepakowy składa się głównie z cukrów prostych z przewagą glukozy, jest łatwo przyswajalny przez wątrobę. Przyspiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem.

W przeciwieństwie do innych odmian, miód rzepakowy ma skłonność do łapania wilgoci z powietrza, dlatego należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach. Nie przestrzeganie tego może doprowadzić do fermentacji wierzchniej warstwy miodu.

MIÓD WIELOKWIATOWY

Powstaje z nektaru zbieranego przez pszczoły z roślin łąkowych, leśnych, uprawnych oraz kwiatów. Ma łagodny smak oraz jasnokremową barwę.

Polecany dla osób cierpiących na choroby dolnych dróg oddechowych, alergie, astmę oskrzelową. Stosowany w zapobieganiu i leczeniu grypy. Sprawdza się również w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

MIÓD LIPOWY

Jest aromatycznym i bardzo smacznym miodem a jego zapach przypomina kwitnącą lipę. Ma zielonkawożółtą barwę.

Miód lipowy uważany jest za najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie, schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. Posiada również silne działanie antybakteryjne. Ponadto działa przeciwskurczowo, przeciwkaszlowo. Wspomaga leczenie zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc. Miód lipowy polecany jest również w chorobach serca i układu krążenia. Miód ten polecany jest w schorzeniach układu nerwowego, działa uspokajająco oraz obniża ciśnienie krwi.

Najlepiej smakuje w naparze kwiatu lipy, owocu maliny oraz w połączeniu z sokiem z cytryny.

MIÓD NEKTAROWO-SPADZIOWY

To wspaniały miodowy „antybiotyk”. Pod względem wartości odżywczych przewyższa miody nektarowe zawartością związków mineralnych. Ma łagodny żywiczny smak. Po skrystalizowaniu mabrązową barwę.

Pozyskiwany jest przez pszczoły ze spadzi- słodkiej cieczy występującej na liściach, igłach zielonych pędach, wytwarzanej przez mszyce, czerwcem, miodówki i inne owady.

Miód spadziowy posiada działanie przeciwzapalne łagodzi kaszel. Zalecany przy chorobach dolnych dróg oddechowych ( zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie płuc ). Ponadto polecany jest osobom z anemią. Wykazuje również działanie łagodnie przeczyszczające przy zaparciach. Działa również wspomagająco w chorobach reumatycznych, chorobach skóry, przyspiesza gojenie się ran.

MIÓD GRYCZANY

Miód o brązowym kolorze, ostrym smaku i silnym aromacie. Jest to typowy miód letni zbierany do połowy sierpnia.

Wspomaga leczenie chorób serca i układu krążenia, zwłaszcza na podłożu miażdżycowym. Miód gryczany sprawdza się w leczeniu nerwicy serca i żołądka. Poza tym odgrywa ważną rolę jako lek ochraniający i odtruwający wątrobę. Ze względu na wysoką zawartość choliny zabezpiecza organizm przed jej niedoborem, którego konsekwencją może być uszkodzenie wątroby i nerek. Ze względu na znaczną zawartość fruktozy jest polecany chorym na cukrzycę insulinoniezależną.

Miód gryczany jest wyjątkowo cenny w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Produkt ten jest również podawany chorym w okresie rekonwalescencji, po zabiegach operacyjnych z utratą krwi. Wpływa korzystnie na wzrok, słuch i pamięć.